Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Tehlikeli malların karayolu ile uluslararası taşımacılığına ilişkin bir Avrupa Anlaşması olan ADR, 1 Temmuz 2015 itibarıyla yürürlüğe girmiştim.

Karayolu ile yapılan tehlikeli madde taşımacılığını, tehlikeli maddeleri gönderenleri ve bu maddelerin alıcılarını, tehlikeli maddeleri dolduran, yükleyen, boşaltan ve paketleyenleri, maksada uygun teknik özelliklere sahip her türlü taşıt ile taşıma yapan taşımacıları, tehlikeli madde yüklü her türlü taşıtı kullanan sürücü ve operatörleri, işletmecileri ve bu faaliyetlerde kullanılan her türlü taşıt, araç, gereç, paket ve benzerlerini ADR kapsamındadır. 

Elleçmedeki gereklilikler, taşıma belgesi düzenlenmesi, acil durumlar, güvenlik yönetim planı, uygulama prosedürleri ve eğitimler olmak üzere özel bir alanda yoğunlaşılan ve tehlikelerin en aza indirilerek, taşımacığa bağlı kazaların önlenmesi ve etkinin en az düzeyde tutularak yönetilmesi hedeflenmektedir.

İşinize uygun ve deneyimli iş süreçlernize yatkın bir TMGD ile çalışmanızı önermekteyiz.
ADR kapsamında yer alan firmaların "TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANI ÇALIŞTIRMA ZORUNLULUĞU- TMGD" bulunmakta olup, bu kapsamda sizlere TMGD'larımız ile hizmet vermeye hazırız.. Bilgi ve detaylı görüşme için bizi arayabilirsiniz


Tulip'den
E-Bülten
Faaliyetlerimizden ilk siz haberdar olun..
                
 
Üyelik ve Akreditasyonlarımız:onlarımız:
Copyright © 2010 TULİP Eğitim ve Danışmanlık